Girlandy żarówkowe – ozdoba do każdego ogrodu

Girlandy żarówkowe – ozdoba do każdego ogrodu?

Sprowadzane pierwotnie z USA świetlne ozdoby w kształcie żarówek powoli stają się nieodłącznym elementem każdej imprezy w ogrodzie lub na altanie. Nastrojowe światło tych lampek pojawia się również jako forma stałej aranżacji patio oraz zacisznych tarasów, gdzie wieczorami odpoczywa się po ciężkim dniu. W jaki sposób tak prosty pomysł błyskawicznie podbił serca?

Czy warto inwestować w girlandy?

Oczywiście. Złożone z małych lampek girlandy stwarzają niepowtarzalny klimat i mają urok dzięki delikatnemu rozpraszaniu światła na sporą przestrzeń, nie rażąc przy tym wzroku. Świetnie sprawdzą się jako nastrojowe oświetlenie nad stołem z wieczorną kolacją z rodziną i przyjaciółmi; tak samo będą przyjemnym uzupełnieniem zacisznych przestrzeni, gdzie w klimacie ciszy i spokoju można odpocząć od codziennego trudu.

Kolejną zaletą są zazwyczaj niskie koszty zużycia prądu – łatwo dostępne modele LED-owe pobierają mało prądu przy wyjątkowo długiej żywotności.

Modę na girlandy ogrodowe można łatwo zaobserwować na portalach społecznościowych, gdzie klimatyczne zdjęcia z tymi właśnie lampkami podbijają Internet.

Girlandy poza sezonem

Gdy letnie dni zaczną ustępować coraz zimniejszym, nie ma potrzeby rezygnowania z tej formy ozdób świetlnych. Śmiało można rozwiesić lampki w mieszkaniu, jako dekorację poręczy, balustrad lub półek z książkami. Dobrym pomysłem jest kreatywne wkomponowanie girland w rośliny doniczkowe – kwiaty staną się dużo żywsze, a przy niskim natężeniu jakie oferują lampki, nie dojdzie do znaczących uszkodzeń. Po rozwieszeniu ich w sypialni dorosłych, stworzą przytulny i romantyczny klimat, a maluchom bojącym się ciemności ułatwią zasypianie w ich pokoiku dziecięcym.

Zbliżające się święta to kolejna dobra okazja, aby spojrzeć przychylniej na ten system iluminacji. Wiecznie splątane światełka choinkowe lepiej zastąpić girlandami, których delikatne światło zrelaksuje i wprawi w świąteczny nastrój. Najlepsze w tym przypadku będą lampki o uniwersalnym, okrągłym kształcie.

Jakie girlandy żarówkowe wybrać?

Warto skupić się na technologii LED z uwagi na wiele zalet, jakie oferują. Najbardziej popularne oświetlenie ogrodowe to:

  • girlanda ogrodowa LED z żarówkami 3D,
  • girlanda LED z żarówkami kolorowymi,
  • girlanda świetlna zewnętrzna z żarówkami Vintage Edison

Ostatnia propozycja wyjątkowo odbiega od energooszczędnych założeń. Tradycyjna girlanda ogrodowa z żarzącym się żarnikiem może pobierać nawet 30W prądu, co przy sznurze z 50 sztukami może poważnie nadwyrężyć instalacje elektryczną.

Girlandy to urokliwa i kreatywna forma oświetlenia wybranej przestrzeni. Pasują niemal do wszystkiego i mają multum zastosowań, których wykorzystanie jest ograniczone tylko wyobraźnią. Warto zainwestować w ten rodzaj lampek i cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, jaki zapewniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like