Kącik relaksu w ogrodzie

Kącik relaksu w ogrodzie

Prace w ogrodzie mają właściwości relaksujące i kojące nerwy. Nic w tym dziwnego – w końcu przebywamy wśród zieleni i to takiej, którą sami posadziliśmy. Piękny, zielony ogród cieszy oko i zachęca, aby przebywać w nim, jak najdłużej. Wystarczy wstawić ławeczkę i stolik, aby ogród stał się miejscem wypoczynku. Bujna zieleń, świeże powietrze, a do tego komfortowe meble ogrodowe tworzą idealny zestaw do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czy meble ogrodowe muszą być drogie?

Przy urządzaniu ogrodu pojawia się konieczność kupienia mebli ogrodowych. Zazwyczaj kosztują one kilka tysięcy złotych. Trzeba jednak przyznać, że są piękne, doskonale komponują się z roślinnością, a do tego są funkcjonalne, stylowe i wygodne. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą ławeczki ze stołem. Siedząc na ławeczce w ogrodzie, możemy „uciec” na chwilę od codzienności i w samotności podziwiać piękny ogród lub odbywać wiele ciekawych rozmów z domownikami i gośćmi. Ławki do ogrodu wypełnią przestrzeń przydomowej zieleni bez wydawania majątku na drogie meble.

Zalety ławek ogrodowych

Zestawy mebli ogrodowych zazwyczaj są ogromne, potrzebują dużo miejsca, przez co mogą zaburzać przestrzeń niewielkiego ogrodu. Ławki to przedmiot, który w zasadzie można ustawić w dowolnej części ogrodu. Przestrzeń przydomowej zieleni, gdzie pojawiają się ławki, zyskuje przytulność i sprawia wrażenie rodzinnej, ciepłej i otwartej. Wśród wielu różnych propozycji mebli ogrodowych, znaleźć można ławki ogrodowe metalowe, plastikowe żeliwne oraz drewniane. Część osób woli ustawić ławki w słońcu, inni wybierają bardziej zacienione miejsce. Najważniejsze jest, aby ławki ogrodowe korespondowały z wystrojem, jaki panuje wokół domu. Dostępne są ławki ogrodowe z oparciem lub bez oparcia. Dla kondycji naszego kręgosłupa zdecydowanie lepsza będzie ławka z oparciem, ponieważ odciąża kręgosłup.

Walory użytkowe i estetyczne ławek drewnianych

Klasyczna ławka drewniana świetnie pasuje do ogrodu w wiejskim, japońskim i angielskim stylu. Dostępne są ławki w wielu odcieniach i kolorach, wykonane z różnych gatunków drewna. Zawsze trzeba pamiętać o impregnacji drewna — jest to warunek odporności ławki na warunki atmosferyczne.

Nie ma mocnych na ławki metalowe

Ławki metalowe mają solidną konstrukcję i wytrzymują większy ciężar niż ich drewniane, czy plastikowe odpowiedniki. Drewniane siedzisko sprawia, że ławka nie nagrzewa się od promieni słonecznych. Metalowe nogi są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Taka ławka ogrodowa wygląda nienagannie przez wiele lat. Jest to bez wątpienia korzystny zakup. Warto wspomnieć z metalowymi elementami najczęściej użytkowane są w przestrzeni publicznej, np.: w parkach, miejscach wypoczynkowych, czy na placach zabaw. Znakomicie wyglądają w każdym typie ogrodu.

Ławki ogrodowe możemy postawić w kilku miejscach w ogrodzie lub stworzyć kącik do odpoczynku w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like