5 akcesoriów ogrodniczych, które ułatwiają pracę!

5 akcesoriów ogrodniczych, które ułatwiają pracę!

Jak skutecznie ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju praktyczne akcesoria ogrodnicze. Podpowiadamy, w które z nich warto się zaopatrzyć.

Gadżety ogrodnicze, które ułatwiają pracę

Akcesoria ogrodnicze to rozbudowana kategoria produktów, która obejmuje między innymi rękawice ogrodoweorganizer ogrodowyklęcznik do prac ogrodowychtaboret ogrodowy oraz pasy i torby ogrodnicze.

Rękawice ogrodowe

Jak wybrać idealne rękawiczki ogrodowe? Przede wszystkim, powinny zostać one dopasowane do rodzaju prac, jakie będą w nich wykonywane. Do czynienia możemy mieć między innymi z uniwersalnymi rękawiczkami, które wykorzystywać podczas sadzenia roślin czy pielenia. Powinny one dobrze przylegać do dłoni, nie krępować ruchów i być wykonane z wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia materiału. Do pracy z roślinami posiadającymi kolce najlepiej sprawdzać będą się twarde, długie rękawice ogrodowe chroniące przed zranieniem. Podczas grabienia, przekopywania ziemi czy rąbania drewna, na dłonie najlepiej włożyć rękawiczki narzędziowe, które zostały wykonane z grubego materiału pokrytego powłoką amortyzującą i skutecznie zwiększającą przyczepność. Warto, aby z wierzchu taka odzież ogrodowa posiadała siatki wentylujące odprowadzające pot.

Organizer ogrodowy

Żaden miłośnik prac w przydomowym ogródku nie obędzie się bez organizera do narzędzi ogrodowych, który umożliwi ich wygodne i bezpieczne przechowywanie.Organizery ogrodowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów, takich jak chociażby stal. Tym, co ją wyróżnia jest to, że jest ona odporna na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, takich jak opady czy ujemne temperatury. Idealny gadżet ogrodniczy tego typu to taki, który posiada przegródki pozwalające na posegregowanie posiadanych narzędzi oraz uchwyt ułatwiający ich przenoszenie z miejsca na miejsce.

Klęcznik ogrodowy

Kolejne praktyczne akcesorium to klęcznik ogrodowy. Znakomicie sprawdza się on podczas sadzenia i pielenia roślin oraz wykonywania innych drobnych prac ogrodniczych bezpośrednio przy gruncie. To sprawdzony sposób na to, aby ustrzec się przed nieprzyjemnymi dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa czy kolan. Klęcznik powinien być stabilny i wykonany z solidnych, wytrzymałych materiałów. Alternatywne rozwiązanie to nakolanniki ogrodowe z regulowanymi paskami, które można swobodnie dopasować do obwodu kolan.

Taboret ogrodowy

Podczas prac w ogrodzie bardzo dobrze sprawdzają się także stołki ogrodowe. Z powodzeniem używać można ich w czasie pielenia roślin czy zrywania owoców. Taboret ogrodowy składany musi być lekki, aby można go było z łatwością przenosić. W szczególności godny polecenia jest stołek ogrodowy do pielenia z licznymi kieszonkami i przegródkami, które wykorzystać można do przechowywania narzędzi czy różnego rodzaju drobiazgów.

Pasy i torby ogrodnicze

W czasie wykonywania prac w ogrodzie używamy różnego rodzaju narzędzi. Aby mieć je zawsze przy sobie i móc po nie wygodnie sięgnąć, bez konieczności schylania się, warto zaopatrzyć się w specjalne pasy i torby ogrodnicze. Czym kierować się przy ich wyborze? Kluczowa kwestia to duża ilość pojemnych kieszeni na niezbędny sprzęt. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, do czynienia możemy mieć między innymi z modelami neoprenowymi, które są elastyczne i odporne na wilgoć. Godne polecenia są również wytrzymałe pasy i torby płócienne. Warto, aby akcesoria tego typu posiadały regulowane zapięcie, którego długość będzie można swobodnie dopasować do obwodu bioder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like