Elegancja w Ogrodzie: Kwietniki Drewniane jako Stylowe Akcenty Przestrzeni Roślinnej.

Elegancja w Ogrodzie: Kwietniki Drewniane jako Stylowe Akcenty Przestrzeni Roślinnej.

Ogród jest przedłużeniem domu. Rzeczywiście wpływa na jego estetykę. Może też podkreślać piękno czy styl. Podczas aranżacji ogrodu warto zwracać uwagę na dodatki, które tworzą klimat. Doskonałym wyborem mogą być kwietniki drewniane.

Kwietniki drewniane – stylowe w każdym centymetrze

Na pewno w ogrodzie nie powinno zabraknąć drewnianych kwietników. Trzeba przyznać, że zachwycają one estetyką, ale też ponadczasowym charakterem. Nie wychodzą z mody. Warto zwrócić uwagę na materiał jakim jest drewno, które jest ekologiczne i ma liczne walory praktyczne. Wystarczy tylko wspomnieć o widocznych słojach, które tworzą unikalny rysunek. Świetnie wpisują się w każdy ogród, komponując się ze znajdującymi się w ogrodzie pieńkami czy też drzewkami. Kwietniki drewniane pasują także do ogrodu urządzonego w stylu japońskim czy też skandynawskim. Podkreślą styl klasyczny, czy też retro. Będą dobrze komponować się z rustykalnymi meblami ogrodowymi. Pamiętajcie, by wybierać kwietniki, które posiadają zabezpieczenia przed butwieniem. Właśnie dzięki temu posłużą Wam przez długi czas. Kwietnik można umieścić przy ogrodzeniu, ale też w samym centrum ogródka. Doskonale sprawdzą się proste modele, np. w formie skrzynek, ale równie dobrze możesz wybrać kwietniki pojedyncze czy też takie składające się z drabiny, schodków i kilku poziomów, a także kwietniki na ścianę przy tarasie. 

Stylowy ogród z drewnianymi kwietnikami 

Kwietniki niewątpliwie są świetną dekoracją ogrodu. Jednocześnie stanowią ochronę dla doniczkowych roślin. Podkreślają też ich piękno. Pamiętajcie, że kwietniki drewniane nie wychodzą z mody, a dzięki różnorodnym rozmiarom bez problemu dopasujecie je do wielkości swojego ogródka. Świetnie będą prezentować się w prostym, nowoczesnym ogrodzie, ale też takim z dużą ilością roślinności. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji i pomysłów aranżacyjnych. Możecie zdecydować się na kwietniki w klasycznym kolorze z drewna świerkowego czy bukowego, ale równie dobrze możecie wybrać te bielone, które są idealne do stylu skandynawskiego. Wpisują się w filozofię hygge i dobrze prezentują się na ogrodowym tarasie. Możecie również nieco zaszaleć i pomalować zakupione kwietniki na wybrany kolor albo postawić na namalowanie na nich kolorowych wzorów. Takie kwietniki będą świetnym uzupełnieniem przydomowej łąki kwietnej.

       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like