Najlepsze pomysły na oświetlenie ogrodu

Najlepsze pomysły na oświetlenie ogrodu

Oświetlenie zawsze pozytywnie wpływa na dane miejsce — nie inaczej jest więc w przypadku ogrodu. Dzięki niemu można w pełni czerpać z przydomowej przestrzeni nawet wieczorami, tworząc przy okazji urokliwy klimat. Zobacz kilka pomysłów na ogrodowe oświetlenie i sprawdź, które z propozycji pasują do Ciebie.

Wszytko, co warto wiedzieć o oświetleniu ogrodowym

Oświetlenie ogrodowe to doskonała inwestycja z wielu powodów – umożliwia korzystanie z przestrzeni po zachodzie słońca, ale przy okazji pozytywnie wpływa na całą architekturę ogrodową dookoła. Jednak wybierając lampy ogrodowe dla siebie, trzeba koniecznie zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim takie parametry jak trwałość, czy odporność na działanie wody, które są warunkiem bezpiecznego korzystania.

Lampy ogrodowe mogą wymagać zasilania, jednak w przypadku użytku zewnętrznego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są produkty solarne, które ładują się w ciągu dnia, aby działać po zmierzchu. Nie tylko umożliwia to rezygnację z nieestetycznych przewodów, ale pozwala także na oszczędności, wynikające z faktu, że lampy ładują się samoistnie. Świetnym wyborem są wodoszczelne, wyposażone w mini panele słoneczne lampy LED, które nie zużywają energii, dając przy tym zadowalające efekty.

Podczas zakupu oświetlenia dedykowanego przydomowej przestrzeni, dobrze jest też zwrócić uwagę na takie elementy, jak wbudowane detektory ruchu, czy czujniki zmierzchu. Dzięki nim lampy ogrodowe będą uruchamiać się wyłącznie wtedy, gdy faktycznie zachodzi taka potrzeba, co sprawdza się np. przy zejściu z tarasu, czy przy altanie. Nie wymagają też manualnego wyłączania, co jest ogromnie praktyczne, gdyż nie trzeba pamiętać o ich ręcznym wyłączaniu.

Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Oświetlenie do swojego ogrodu można znaleźć wśród licznych propozycji, które efektownie ozdobią każdą przestrzeń. Można postawić na girlandy składające się z żarówek, które genialnie się prezentują, gdy rozwiesimy je nad stołem lub też wybrać kolorowe kule, które dodadzą miejscu wyrazu.

Genialnym rozwiązaniem są także rozmaite warianty stojące, które można znaleźć w sprzedaży w formie nowoczesnych słupków lub nawiązujących do tradycji latarni. Alternatywę dla nich stanowią kinkiety, które bez trudu można przytwierdzić do elewacji, dzięki czemu nie tylko zyskujemy oświetlenie, ale dodatkowo zdobimy budynek.

Znajdzie się również coś dla fanów oryginalnych patentów – z myślą o nich powstały genialne lampy LED o kształcie kuli, które świetnie prezentują się zarówno na podjeździe, jak i również wśród drzew. Sympatycy natury mogą znaleźć co dla siebie wśród produktów inspirowanych kamieniami, które doskonale wpisują się w koncepcję otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wiata garażowa czy garaż?

Budując dom jednorodzinny w pewnym momencie stajemy przed dylematem związanym z parkowaniem auta. Zwykle na etapie projektowania domu musimy podjąć decyzję czy potrzebny nam jest garaż czy może wystarczy wiata…
View Post

Sposób na suszę

Susza w dużym stopniu przyczynia się do ograniczenia prawidłowego rozwoju uprawy. Znikoma ilość opadów atmosferycznych powoduje wiele niepożądanych skutków, jak na przykład zmniejszenie czy zahamowanie wzrostu i przesuszenie gleby, które…
View Post