Dlaczego warto wybrać do mieszkania firany krótkie

Dlaczego warto wybrać do mieszkania firany krótkie?

Odpowiednio oprawione okna mogą stać się prawdziwą wizytówką mieszkania. Z drugiej strony dobór właściwych firan to bardzo trudne zadanie, bowiem trzeba wziąć pod uwagę nie tylko styl, w jakim urządzone są pomieszczenia, ale również własne preferencje. Warto zdecydować się na firany krótkie, które sprawdzą się w niemal każdej sytuacji. Dlaczego są one tak polecane?

Firany łatwe w utrzymaniu

Wielość domowych obowiązków może przerażać, zwłaszcza jeśli mamy do ogarnięcia naprawdę sporą powierzchnię. Z tego też powodu wiele osób rezygnuje z firan, których pranie i wieszanie zajmuje trochę czasu. Z drugiej strony nie ma lepszego sposobu na to, aby odgrodzić się od sąsiadów, a jednocześnie nadać swojemu mieszkaniu niesamowitego wyglądu. Warto pójść na kompromis i postawić na firany krótkie, które idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu – wystarczy tylko wyprać je zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie powiesić. Co ważne, sam proces wieszania firan krótkich jest niezwykle prosty, bowiem ich długość sprawia, że nie plączą się one pod nogami, gdy próbujemy przymocować je do karnisza. Ciekawe modele firan krótkich znaleźć można w sklepie internetowym https://www.firantex.pl/pol_m_Firany_Firany-wg-dlugosci_Krotkie-513.html.

Firanki dla alergików

Lekkie, krótkie firanki to doskonałe rozwiązanie dla alergików, którzy starają się stworzyć w mieszkaniu przyjazną sobie przestrzeń. Powinni więc zrezygnować z długich, ciężkich i gęstych firan, na których gromadzi się kurz i alergeny. O wiele lepszym wyborem będą krótkie firanki, które znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości. Możemy dodatkowo zdecydować się na firany o nieregularnych kształtach, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam doczyścić parapet czy kaloryfer. Warto mieć na uwadze, że materiał, z którego zostały wykonane firany, jest bardzo wytrzymały, zatem można je prać tak często, jak to konieczne.

Krótka firanka na zimę

Krótkie firany na zimę powinni wybrać przede wszystkim te osoby, które chcą do minimum ograniczyć utratę ciepła. Krótka firana nie nachodzi na kaloryfer, zatem pozwala ciepłemu powietrzu swobodnie przedostać się do pomieszczenia. Krótkie firanki to doskonały wybór dla domów docieplonych, które są nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne. Choć krótkie firany możemy wieszać o każdej porze roku, to jednak w sezonie grzewczym są one niezastąpione. Ze względu na różne ich modele, każdy z pewnością znajdzie idealne firany do każdego z pomieszczeń w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like